By Laerskool Anton van Wouw is ons daartoe verbind om aan die voorpunt van opvoedkundige innovasie te bly en só te verseker dat ons leerders ‘n moderne en boeiende leerervaring ontvang. Twee van die opwindendste nuwe neigings in onderwys vandag, is ondersoek- en projekgebaseerde leer, wat albei ‘n integrale deel van Anton van Wouw se klaskamerpraktyk is.

Ondersoekgebaseerde leer is ‘n dinamiese benadering wat ‘n liefde vir die wetenskappe vanaf ‘n vroeë ouderdom bevorder[1]. Hierdie metode moedig leerders aan om onderwerpe/voorwerpe self te verken deur middel van praktiese aktiwiteite, ondersoek en ondervraging. Dit strook met hoe kinders van nature leer, betrek hulle by die wetenskaplike proses en moedig hulle natuurlike nuuskierigheid aan. By Laerskool Anton van Wouw, glo ons dat deur ondersoekgebaseerde leer in ons klaskamers te inkorporeer, ons ons jong leerders kan inspireer om kritiese denkers en probleem-oplossers te word, toegerus met die vaardighede wat hulle nodig het om die wêreld om hulle te navigeer.

Projekgebaseerde leer is nóg ‘n innoverende neiging wat ons aangegryp het, wat dit in lyn bring met die gemeenskaplike kernstandaarde om te verseker dat ons onderrigmetode op datum en doeltreffend is[2].Projekgebaseerde leer behels dat leerders oor ‘n lang tydperk saamwerk aan take of probleme. Hierdie benadering verbeter nie net samewerking en spanwerk nie, maar stel leerders ook in staat om waardevolle interaksie buite die tradisionele klaskameromgewing op te doen. Deur projekgebaseerde leer in ons kurrikulum te integreer, bied ons aan ons leerders geleenthede om hul kennis op betekenisvolle maniere toe te pas, om hulle voor te berei vir toekomstige akademiese- en professionele sukses.

By Laerskool Anton van Wouw verstaan ​​ons die belangrikheid daarvan om by die ontwikkelende landskap van onderwys aan te pas. Ons nooi ouers om ons webwerf en sosiale media te verken en eerstehands te sien hoe ons ons kinders voorberei vir ‘n blink en belowende toekoms.

Ten slotte, terwyl ons voortgaan om hierdie strategieë te implementeer, bly ons toegewyd daaraan om ons leerders te voorsien van ‘n leeromgewing wat nie net akademies verrykend is nie, maar ook genotvol en relevant in vandag se moderne samelewing is. Omhels saam met ons die toekoms van onderwys by Laerskool Anton van Wouw.

Bronne:

  1. https://www.bgci.org/our-work/addressing-global-challenges/best-practice/inquiry-based-science-education/↩︎
  2. https://my.pblworks.org/resource/blog/gold_standard_pbl_align_to_standards↩︎