Wouwtjies groet juffrou Gerda Jacobs

Deur Gisele Geldenhuys en Sandy Prinsloo (Graad 6)

 

Dié onderwyser met geduld, groot liefde vir kinders en ‘n glimlag agter haar masker, gaan vanjaar Wouwtjieland verlaat.  Juffrou Gerda was altyd daar vir ons en het ons aangemoedig om ons volle potensiaal te bereik en nog vele meer.  Juffrou Gerda werk nou al amper 17 jaar by ons skool en het elke jaar ‘n verskil in elke leerder se lewe gemaak.

 

Juffrou Gerda sê: “Ek wou nog altyd, vandat ek onthou, ‘n onderwyseres word.  Onderwys was nog altyd my passie.”  Sy sê verder: “Ek sal verseker die kinders onsettend baie mis omdat elke leerder so diep in my hart gekruip het.  Om onderwys te gee, is ‘n ongelooflike voorreg.”

 

Juffrou Gerda wil vir al die leerders van Laerskool Anton van Wouw sê dat hulle nooit moet moed opgee nie en hulle moet sommer vroeg al aan ambisie begin werk.  Juffrou Gerda se gunsteling ervarings by Wouwtjieland, was die leerders en hul verskeie persoonlikhede, Verefeeste en Kaskar.

 

Juffrou Gerda wil graag die volgende sê: “Dankie aan elke kollega, leerders en ouers wat oor my pad geloop het en my onderwysloopbaan so spesiaal gemaak het.  Anton van Wouw sal altyd ‘n baie spesiale plekkie in my hart hê!  Jul sien my dalk eendag langs die rugbyveld as ek my kleinkinders aanmoedig.”

 

Juffrou het diep spore in elkeen van ons harte getrap en ons wens vir Juffrou die beste vir die pad vorentoe.  Uit die harte van elke kind by die skool wil ons vir Juffrou sê: “Baie dankie vir alles wat Juffrou vir ons gedoen het.  Ons gaan Juffrou baie mis en vir altyd onthou.”