Laerskool Anton van Wouw is toegewyd om nié net akademiese uitnemendheid te bevorder nie, maar om óók al ons leerders te help om op sport- en kultuurgebied blootstelling te kry en hul talente te ontwikkel. Net so, is dit vir ons baie belangrik om ons kinders se sosiale vaardighede en leierskap te ontwikkel én daarmee saam, om te sien na hul emosionele- en psigiese gesondheid. 

Ons visie is om ’n gelukkige, selfstandige en “volronde” kind hoërskool toe te stuur! 

Akademie: 

Akademie is die ruggraat van Anton van Wouw se aktiwiteite. Om régtig uitnemend te wees, verg rotsvaste bestuur, uitnemende onderwysers, ondersteunende ouers en leergierige leerders. 

Léés is die sleutel tot sukses op akademiese gebied; daarom doen ons báíe moeite om ons leerders lief te maak vir lees, van klein tot groot! Ons Boekklub en skrywers wat ons skool jaarliks kom besoek, is legendaries. 

Kultuur: 

Ons bied vierjaarliks ’n revue aan waaraan elke kind deelneem… ’n groot hoogtepunt! Só ook die Wouwtjie Kinderkoor wat pragtige sang afwissel met lekker koortoere en optredes – van die Drakensberge, tót in die Kaap! Hier hoor ons sangstemmetjies reeds in die gr.R-koor en ons Junior koor, wat ook die jaar die topkoor in die land is. 

Wouwtjies woeker met woorde – van redenaars tot debat, is hulle kampioene!  

Gr.6 en 7-leerders kan elke kwartaal ’n Toastmasterskursus bywoon en hulle nuutgevonde Engelse praatvaardighede tentoonstel tydens ‘n spogbanket. 

Anton van Wouw het ’n groot musieksentrum nét hier op ons terrein, waar leerders ’n wye verskeidenheid instrumente kan leer bespeel! 

Sport: 

Anton van Wouw het beslis ’n passie vir sport! Sport is nié net ’n manier om ’n gesonde leefstyl aan te moedig nie, maar dit leer ook ons leerders belangrike lewenslesse, onder andere leierskap, samewerking in ’n groep, deursettingsvermoë en hoe om druk en stres te hanteer. 

Ons fokus op massa-deelname in sport en bied alle bekende skoolsporte aan – asook fietsry, perdry en gholf. Hiér ontdek leerders hul talente, leer om kompeterend te wees en goeie sportmanskap uit te leef. 

Die verhitte swembad is ’n groot aanwins vir Wouwtjies – hier kan nou dwarsdeur die jaar geoefen word en Wouwtjie-swem staan baie sterk! 

In ’n neutedop… balans maak saak! ’n Gebalanseerde skoolopvoeding is die sleutel tot holisties gevormde, suksesvolle individue. 

Dit is lékker om ’n Wouwtjie te wees!